Léčebné vlastnosti včelího záření

Upozornění

 • Při užívání ozářených produktů může dojít ke snížení účinků preparátů na snižování krevního tlaku a u těch, kteří tyto preparáty na tlak berou dlouhodobě, může dojít k vzestupu krevního tlaku.
 • U lidí, kteří preparáty na tlak neužívají vůbec a mají přitom zvýšený krevní tlak, dochází k jeho úpravě na normální stav.
 • Ti, kdo dlouhodobě užívají Brufein proti bolesti páteře, mohou pozorovat zvýšenou bolest a menší účinek analgetika při pití ozářené vody.

Fyzikální podstata

Včely vyzařují vlastní druh záření, které vzniká při jejich činnosti v úle. Tohoto záření využívají při sterilizaci celého úlu od choroboplodných zárodků a zároveň s ním udržují med v plástech ve stabilní konzistenci. Ztuhne-li med v plástech uložených mimo úl, můžeme ho opět zkapalnit vložením do úlu.
Podstata spočívá v posunutí molekul vody i ostatních, na toto záření citlivých látek (např. molekula vody má úhel spojení atomů mezi H-O-H 120°, zářením dojde ke změně úhlu třeba na 108°). Tato skutečnost způsobí změnu vlastností chemických látek, které působí na člověka (např. je jiná propustnost buněčné stěny látky normální a ozářené).

Horní cesty dýchací

Dýchání vzduchu hadičkou přímo z úlu, zvláště v zimních měsících, pomáhá zvýšit odolnost a léčit chronické záněty zvláště u dětí.

Záření

Celkově podporuje zdraví a vitalitu organizmu.

Cukrovka

Po půlročním užívání ozářené vody klesá, při stejné životosprávě, hodnota GTT o 2/3.

Pití ozářené včelí vody

Může dojít k útlumu bolesti hlavy a kloubů při a po borelióze. Mohou se lépe hojit bércové vředy. Mizí zažívací potíže a revmatické bolesti. Může dojít i k odstranění dalších potíží.

Živé prostředí

Dnešní člověk se pohybuje v prostředí mrtvých a umělých materiálů, konzumuje umrtvenou a sterilizovanou potravu. Vzniká tak nedostatek komponentů nechemické povahy (fyzikální), který je trvale stresovým činitelem a jedním z původců civilizačních chorob.

Smyslové vlastnosti

 • Ozářená voda je perlivá, v krku při pití mírně pálí. U dna se shromažďuje bílý zákal dusičnanů a těžkých minerálů, který se odlévá pryč.
 • Ozářené masti a pleťové krémy jsou lépe vstřebatelné pokožkou a tím se zvyšuje i jejich účinek.
 • Ozařovat se dá prakticky vše, v čem je vázáno i malé množství vody. Například takto ozářené pivo má daleko hořčí chuť než předtím, víno je zase kyselejší chuti. Pokud se v blízkosti zdroje záření ponechá otevřená minerální voda po dobu jednoho roku, můžeme tuto vodu pít bez obav, že by byla zkažená.
 • Tyto vlastnosti přetrvávají až 3 týdny po ozáření. Potom je nutné ozáření opakovat.
 • Výrazné účinky lze pozorovat při pitý více jak 1 litru vody denně.
 • Ozařovat lze i potraviny.

Obklad ze včelího plástu

 • Výborné výsledky jsou při bolestech hlavy způsobené neorganickou příčinou pozorovatelné po 15 minutách.
 • Stejný účinek je i na bolesti žaludku při žaludečních vředech. Podmínka je stálé nošení obkladů.

Příprava obkladu - vyřezané včelí dílo vyndané z úlu se obalí igelitovou fólií a přiloží se na bolavé místo. Po dobu 2 dnů se záření postupně uvolňuje z vosku do okolí, do vzdálenosti asi 20 cm. Potom je nutné ozáření plástu včelami zopakovat.
Obklady je vhodné vkládat na noc do postele pod postiženého.Zákaznická zóna

Akční produkty

Literatura "Varroáza"

Foto: 27.077: Literatura "Varroáza"
27.077
216 Kč

BIWA Box

Foto: 4.041: BIWA Box
4.041
402 Kč


cena zboží: 0 Kč

počet položek: 0