Léčebné vlastnosti včelího jedu

Alergie na jed

  1. Zkouška na alergii se provádí bodnutím jednoho žihadla. To se odstraní za 10 vteřin. Druhý den se provede stejná zkouška s tím, že se žihadlo ponechá v ráně déle než 1 minutu. Jestliže se neprojeví žádné závažné potíže (např. silný otok, bolesti, kožní vyrážky, dušnost či jiné příznaky), můžeme jed aplikovat.
  2. Pokud se projeví nežádoucí účinky na jed - dotyčný je alergik a nesmí přípravky z včelího jedu užívat.
  3. Včelí jed nesmí užívat pacienti s těžkou srdeční vadou a diabetici, kteří dostávají injekční insulin!

Revmatické onemocnění kloubů a svalstva

Vynikající účinky se dostavují při aplikaci žihadel denně nebo ob den v množstí od 1 do 25 žihadel. Dobře zabírá i mast ze včelího jedu. Je to sice bezbolestná aplikace, má však o jednu třetinu nižší účinek. Pozor při aplikaci masti se jed nesmí dostat do očí!
Včelí jed dobře působí na svalový revmatizmus - myalgie a myositidy, neuralgie mezižeberní, trojklanný nerv, různé neuritidy, polyneuritidy, vertebrogenní syndromy a dekompenzace osteoartróz.

Dna

Užívání jedu při potížích zmírní nebo úplně odstraní bolest a obtíže.

První pomoc při pobodání včelami

Při pobodání, obzvláště u alergiků, dodržujeme tento postup:

  1. Udržujte svou včelařskou lékárničku v naprostém pořádku!
  2. Ihned odstraňte žihadlo z rány včelařskou pinzetou - jedním z jejich konců podle místa a hloubky vpichu. Pokud ji nemáte snažte se vytáhnout žihadlo podebráním nehtem nebo nožem. Pozor nevytahujte je za konec s jedovým váčkem, jehož stisknutím by se dostalo do rány ještě více jedu.
  3. Místo vpichu co nejdříve vytřeme studenou vodou a neutralizujeme lehkým potřením 8% čpavkovou vodou, čistým lihem (alkoholem), roztokem manganistanu draselného (hypermangan) nebo nějakou jinou zásadou. Dříve se používal studený obklad z octanu hlinitého, nahradit ho můžeme studeným obkladem zředěného alkoholu nebo je možné užít prodávané masti určené po bodnutí hmyzem. Těchto mastí je více druhů. Při bodnutí do úst dáváme postiženému polykat zmrzlinu, led nebo navlhčenou sůl - při vpichu do úst vždy vyhledáme lékařskou pomoc.
  4. Položte postiženého na rovnou podložku - postel.
  5. Pokud to jde použijeme škrtidla nebo kravatu. Mezi vpichem a srdcem postupně zaškrcujeme a opět povolujeme v intervalech 5 až 10 minut - zpomalíme tak postup jedu v krvi směrem k srdci.
  6. Pokud je postižený zároveň alergický na včelí jed, okamžitě aplikujeme potřebné léky. Podávejte 1 tabletu léku ZIRTEC nebo HISMANAL. Rozpusťte 1 šumivou tabletu CALCIUM 500mg nebo 1000mg ve sklenici vodě a dejte ji vypít postiženému. Pokud se stav postiženého nadále zhoršuje podejte 1 tabletu léku PREDNISON.
  7. Uložte postiženého do stabilizované polohy, aby mu nezapadl jazyk. Může také dojít dočasně ke ztrátě vědomí a následnému udušení!
  8. Zavolejte ihned lékařskou pomoc z pohotovosti.

Ostatní účinky jedu

Jed má silný baktericidní, hemolytický, hemorhagický účinek. Působí místně znecitlivění a snižuje krevní tlak.

Záření RTG

Jed zvyšuje odolnost tkání a chrání proti škodlivému záření. Buňky, které byly ozářeny 70r (rentgenů) odumřely. Po aplikaci včelího jedu v odpovídajícím váhovém množství k buněčné tkáni, tkáň ozářená 70 r přežívá bez vážných poruch.




cena zboží: 0 Kč

počet položek: 0